Hlavní

 

 

Toto jsou oficiální webové stránky kapely Hilltop z Nového Jičína.

 

 

 

O nás

 

 Jsme relativně mladá kapela (neoficiální vznik v prosinci 2014, obměna sestavy pak během roku 2015, oficiální zahájení činnosti na podzim 2015) z Nového Jičína a okolí. Hrajeme z většiny pop / poprock / rock / punkrock – hrajeme hlavně vlastní tvorbu v češtině i angličtině.

V současné době je nás pět, více o členech v sekci Členové

 

 

Náš příběh

 

Úplně první koncert naší kapely se datuje na 8.12.2015 – hned zpočátku jsme si vybrali výzvu – hraní na Vánočních jarmarcích v Novém Jičíně – chladné prostředí, bojové podmínky. Tuto výzvu jsme, dle všech ohlasů, směle překonali a vrhli se na plánování dalších koncertů.

12. února 2016 jsme se zabydleli ve velmi příjemném prostředí Music Clubu Drago v Novém Jičíně. Opět velmi úspěšně odehraný koncert nám zajistil nové fanoušky i příležitosti kde si zahrát.

Jarní sezóna 2016 byla poměrně pestrá co se koncertů týče. Všem však předcházelo nahrávání našeho singlu Closure, více v sekci Hudba.

Na jaře jsme odehráli koncerty v Novém Jičíně, Ostravě, Kopřivnici a na závěr jarní sezóny jsme hostovali na akci Scintillation 2016 s naší vlastní tvorbou.

S koncertem na Kopřivnických dnech techniky 2016, kde jsme mimo jiné předskakovali zpěvačce Celeste Buckingham a kapele King Shaolin, se nám naskytla možnost spolupráce se zpěvačkou Adélou Demlovou.

V letní sezóně  2016 jsme po měsíci příprav vystoupili jako předkapela spolu s již zmíněnou Adélou Demlovou na velkém koncertě Lucie Bílé s kapelou Petra Maláska v Novém Jičíně.

S koncem léta přišly také přípravy na další koncert, tentokrát na Slavnosti města Nový Jičín 2016. Ten se konal na nádvoří Žerotínského zámku, které se při našem koncertě nebývale zalidnilo, což naprosto předčilo naše očekávání a neskutečně povzbudilo naše odhodlání.

V polovině léta jsme byli přizvání ke spolupráci s kapelou Mirai na novém singlu kapely. Zde jsme se také seznámili s promotérem kapely Petrem Mohylou, od nějž jsme zároveň dostali pozvání na první ročník hudebního festivalu Fesťáček v Ostravě, který se konal 17. září 2016.

Na podzim 2016 jsme také připravili, dalo by se říct, už tradiční koncert v novojičínském MC Drago s názvem Hilltop – podzimní start, kde, dalo by se říct, jako už tradičně, dorazilo přes 130 lidí, což je na tak malý klub skvělé a podle toho vypadala i atmosféra.

Později na podzim nás v tomtéž klubu přizvala k předskakování na svém koncertě kapela Lake Malawi.

Po zbytek podzimu a zimy pak následovala menší pauza v koncertní aktivitě, ve které jsme měli prostor pro reorganizaci repertoáru, tvorbu nových písní a nahrávání. K vánocům jsme vydali anglický vánoční minisong Alone For Christmas.

S novým repertoárem, technikou a zázemím jsme na jaře 2017 opět vyrazili koncertovat. Tentokrát v březnu ples v Ostravě, opět se skvělou atmosférou.

Na konci března jsem byli také hosty kulturního programu základního kola soutěže krásy v Novém Jičíně s názvem Dívka roku 2017.

Počátkem května jsme se vydali do Prahy na soutěž Škola Rocku, kde jsme bohužel nebyli moc úspěšní, ačkoli jsme získali druhé nejlepší hodnocení poroty, hlasující diváky jsme do Prahy bohužel dotáhnout nedokázali.

více v sekci Aktivita